Specland.pl
Serwis motoryzacyjny
Czyste auto to mniej problemów

Pory roku zmieniają się powodując, że nasze samochody narażane są zarówno na opady deszczu, śniegu, mróz i gorące słońce. Wszystko to, jak również i warunki na drodze (spaliny, kurz i inne zanieczyszczenia), powodują, że nasze samochody brudzą się i kurzą. Z tego powodu warto, co panien czas zadbać o należyte czyszczenie samochodu. W przeciwnym przypadku możemy zostać nawet ukarani mandatem w wysokości 500zł. Opłakany stan auta i oszczędność w tym temacie, wcale, więc nie popłaca.

W tym celu możemy zarówno osobiście dokonać mycia samochodu (szczególnie, kiedy mamy własną działkę, posesję), bądź też skorzystać z bogatej oferty różnych firm, oraz stacji benzynowych.

W zależności oferty możemy spotkać się z myjnią automatyczną, bezdotykową, jak i ręczną. Każda z nich ma swoje zalety, jak i wady. Cena takiej usługi, jej dokładność, jak i dokładność, sprawia, że każde z nich mają swoich zwolenników i przeciwników. Najdroższe są z pewnością myjnie ręczne, gdyż pracownik musi osobiście doczyścić wszelkie zakamarki oraz elementy. Z kolei myjnia automatyczna, może niekiedy zarysować, lub zniszczyć lakier i spowodować uszkodzenie pewnych elementów samochodu, z tego powodu, należy wcześniej złożyć (bądź zdemontować antenę), złożyć lusterka i co najważniejsze ustawić odpowiednio samochód.

W przypadku myjni bezdotykowej, auto będzie dokładnie umyte, jednak mogą pozostać pewne brudne elementy. Najczęściej jest to zaschnięty brud, który należy usunąć przy użyciu ściereczki lub szmatki.

Firmy oraz stacje benzynowe, używają najczęściej dobrej jakości preparatów, które skutecznie usuwają brud i inne zanieczyszczenia, w tym zaschnięte owady, trawę i wszystko to, co może się przysłowiowo przylepić do naszego samochodu. W przypadku samodzielnego czyszczenia samochodu, najlepiej jest skorzystać z atestowanych oraz sprawdzonych preparatów. Te najlepszej jakości są polecane na forach internetowych.

Specland.pl